Bezpłatne atrakcje turystyczne w Łodzi – czyli co warto zwiedzić

Łódź to miasto o wyjątkowym, łatwo odczuwalnym charakterze. Jego zwiedzanie może zająć wiele dni, w czasie których odkryjesz unikatową atmosferę Łodzi. Poniżej przedstawiamy najważniejsze atrakcje w ty mieście, które możesz odwiedzić za darmo. 

Zwiedzanie Łodzi za darmo – lista najważniejszych lokalizacji 

Zwiedzanie można rozpocząć na nogach – spacerem po łódzkich terenach zielonych. Jest ich kilkadziesiąt (parków i zieleńców), wśród których najważniejsze to Las Łagiewnicki, Park Źródliska (z palmiarnią), Park na Zdrowiu, Park Klepacza oraz Stawy Stefańskiego. 

Atrakcyjnym szlakiem spacerowym jest też Szlak Łodzi Miasta Filmu (UNESCO) – atrakcja obowiązkowa dla fanów filmu. 

Ulica Piotrowska to jeden z najdłuższych deptaków w naszym kraju. Znajdują się przy nim zrewitalizowane podwórka artystyczne, urokliwe kawiarnie i lokale przyciągające mieszkańców jak i turystów. 

Manufaktura to wizytówka miasta – jest to kompleks fabryczny przemianowany na park rozrywki. Na jego terenie organizowane są liczne atrakcje – warstwy, gry miejskie, gry fabularne – których ofertę poznasz na: https://lodz.travel/turystyka/co-robic-w-lodzi/.

Księży Młyn to osiedle fabryczne z XIX wieku, stanowiące osobny kompleks architektoniczny. 

Muzeum Kinematografii to kolejna gratka dla fanów kina. Warto odwiedzić je zwłaszcza w środę, gdy wstęp jest darmowy. 

Muzeum Miasta Łodzi, zlokalizowane w pałacu Izraela Poznańskiego, to przepiękna konstrukcja, wypełniona wystawia dokumentującymi przeszłość i teraźniejszość miasta. 

Szlak Łódzkich Murali to jeden z najciekawszych szlaków street-artu w Polsce, a także całej Europie Środkowej. Przebiega obok 200 murali oraz innych atrakcji wizualnych. 

Rodziny z dziećmi mogą wybrać się na spacer Szlakiem Łodzi Bajkowej, obfitującej w atrakcje dedykowane dla najmłodszych – takie jak bajkowe stempelki uzyskiwane przy każdym pomniku bajkowej postaci.