Czyj to numer?

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, jacy żyją w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej telefonu widnieje obca mieszanka liczb. Zwykle w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi osobami. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy dowiedzieć się, kto może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy na początku biec na komisariat, bo przecież nie każde dziwne połączenia tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu może należeć do członka naszej paczki znajomych, jaki po prostu kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli posiadamy dojście do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać nieznany numer do sprawdzonej wyszukiwarki lub od razu skorzystać z witryny, jaka interesuje się testowaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona właśnie powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, który chce naszej pomocy.