Pompy ciepła

Jeśli szukasz sposobu na ogrzanie domu w sposób przyjazny dla środowiska i oszczędny, możesz skorzystać z pompy ciepła. Ten rodzaj ogrzewania wykorzystuje energię ze środowiska – taką jak energia słoneczna lub energia geotermalna – do ogrzewania domu, co czyni go doskonałą opcją dla tych, którzy chcą zmniejszyć swój ślad węglowy. Dodatkowo pompy ciepła Gdańsk są zazwyczaj tańsze w obsłudze niż tradycyjne systemy grzewcze, przez co są doskonałym wyborem dla osób z ograniczonym budżetem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tego typu systemie grzewczym, koniecznie skontaktuj się z zaufanym wykonawcą w Twojej okolicy. Pomogą ci ustalić, czy pompą ciepła jest ciepła woda użytkowa, ciepło podłogowe czy ogrzewanie powietrzem.

Rodzaje pomp ciepła:

  • pompa ciepła powietrze-woda
  • pompa ciepła woda-woda
  • pompa ciepła gruntowa (geotermalna)
  • pompa ciepła słoneczna

Pompy ciepła powietrze-woda i woda-woda najbardziej popularne. Najczęściej stosowane do ogrzewania domów jednorodzinnych. Pompy ciepła gruntowe (geotermalne) – stosowane do ogrzewania budynków wielorodzinnych, pompy ciepła słoneczne – pompy ciepła zasilane energią pozyskiwaną ze Słońca.

Najdroższe pompy ciepła, ale mają największy potencjał oszczędności.

Jeśli pompa ciepła jest ciepła woda użytkowa, ciepło podłogowe lub ogrzewanie powietrzem – koniecznie skontaktuj się z zaufanym wykonawcą w Twojej okolicy. Pomogą ci ustalić, czy pompą ciepła jest ciepła woda użytkowa, ciepło podłogowe czy ogrzewanie powietrzem.