Skanowanie dokumentów

Skanowanie dokumentów to łatwy i szybki sposób na przechowywanie lub wysyłanie elektronicznych kopii Twoich danych. Jest to także świetny sposób na utrzymanie porządku w biurze – po zeskanowaniu ważnych dokumentów można je bezpiecznie przechowywać w formie elektronicznej, a niepotrzebne papiery można wyrzucić. Aby zeskanować dokument, potrzebujesz skanera i odpowiedniego oprogramowania. Niektóre urządzenia wielofunkcyjne (np. drukarki) posiadają już wbudowane funkcje skanowania, ale jeśli nie masz takiego urządzenia, możesz kupić skaner osobno.

Skanery dokumentowe mogą być różnej wielkości i ceny. Najmniejsze są urządzeniami przenośnymi, które można podłączyć do laptopa lub innego komputera za pomocą kabla USB. Większe skanery mogą wymagać podłączenia do sieci elektrycznej, a niektóre z nich mają także wyświetlacz LCD lub dotykowy, co ułatwia skanowanie i edytowanie dokumentów.

Aby zeskanować dokument, należy go po prostu umieścić w urządzeniu i nacisnąć przycisk „Skanuj”. Opcjonalnie można również podłączyć skaner do komputera za pomocą kabla USB lub innego interfejsu (np. Ethernet) i skanować bezpośrednio na komputerze. Zazwyczaj oprogramowanie skanera będzie wyświetlało obraz skanowanego dokumentu na ekranie, a następnie można go zapisać w formacie PDF lub innym popularnym formacie.