Wybór perfum

Są cztery główne typy: kwiatowe, orientalne i drzewne. Zapachy kwiatowe zawierają kwiaty takie jak róże jaśmin i konwalia. Zapachy orientalne są zazwyczaj ciepłe i pikantne z nutami takimi jak wanilia, bursztyn i piżmo. Zapachy drzewne mogą zawierać paczulę, drzewo sandałowe i drzewo cedrowe. Zapachy świeże mają nuty grejpfruta, cytryny i bergamotki.

Kiedy już zdecydujesz, która kategoria perfum Cię interesuje, czas zacząć testować różne zapachy, aby zobaczyć, co najbardziej Ci się podoba. Ważne jest, aby pamiętać, że perfumy pachną inaczej na każdym z nas ze względu na indywidualną chemię ciała każdej osoby. Więc nie bój się prosić o próbki zanim zdecydujesz się na pełnowymiarowy flakonik!

Testuj perfumy nakładając je na punkty pulsacyjne. Są to miejsca na ciele, w których puls znajduje się najbliżej powierzchni skóry. Te punkty znajdują się u podstawy i u dołu gardła, tuż za uszami, na nadgarstkach i w obszarze pomiędzy łokciami. Po nałożeniu perfum na te miejsca, daj im kilka minut na ustabilizowanie się, zanim zaczniesz je wąchać. To pozwoli Ci lepiej zrozumieć, w jaki sposób zapach będzie się rozwijał z czasem.

Ważne jest, aby przechowywać perfumy w chłodnym i ciemnym miejscu. Światło słoneczne i ciepło mogą spowodować rozpad molekuł zapachu. Pamiętaj, że nie używasz.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny w uproszczeniu procesu wyboru perfum. Należy poświęcić swój czas na testowanie różnych zapachów, aż znajdziesz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Nie zapominaj o pielęgnacji swoich perfum, gdy już znajdziesz swój charakterystyczny zapach!

Więcej na: https://angelove.pl/